Dr. sc. Damir Hodžić, prim., dr. med. 2017-08-10T15:44:54+00:00

dr. sc. Damir Hodžić, prim., dr. med.

Rođen je u Zagrebu, gdje je stekao osnovno i srednje obrazovanje. Na Medicinskom fakultetu u Zagrebu diplomirao je 1988. god., a stručni ispit položio je 1989. godine. Specijalistički ispit iz ginekologije i opstetricije položio je 2000. godine, a supspecijalistički ispit iz uroginekologije 2013. godine.

Naslov primarijusa stekao je 2014. godine.

Završio je znanstveni poslijediplomski studij „Ultrazvuk u ginekologiji i opstetriciji“, te je 2001. god. stekao znanstveni stupanj magistra znanosti. Nakon završenog doktorskog studija „Biomedicina i zdravstvo“, obranom doktorske disertacije „Kvaliteta života bolesnica nakon ‘sling’ operacija zbog statičke urinarne inkontinencije“ stekao je 2014. godine znanstveni stupanj doktora znanosti. Godine 2015. izabran je u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika za znanstvenu granu ginekologija i opstetricija.

Kontinuirano se stručno usavršava iz područja minimalno invazivne ginekološke kirurgije i uroginekologije, te je uspješno završio sljedeće edukacijske programe: 2016. Overactive Bladder Syndrome and Neurogenic Detrusor Overactivity, Training Course, National Rehabilitation Center, Athens, Greece; 2015. Laser Treatments for Urinary Incontinence & Vaginal Rejuvenation, Training Course, Laser and Health Academy, Ljubljana, Slovenia; 2013. Transvaginal Laparoscopy Workshop, University Medical Centre Maribor, Slovenia; 2011. Poslijediplomski tečaj stalnog medicinskog usavršavanja I. kategorije „Hitna stanja u ginekologiji, opstetriciji i anesteziologiji“, Medicinski fakultet u Zagrebu; 2011. Office Hysteroscopy Training, University Clinical Center Maribor, Slovenia; 2011. TVT Abbrevo Workshop, University Clinical Centre, Gynaecology Clinic, Ljubljana, Slovenia; 2004. TVT Obturator Workshop, Slovene Uroginecological Society, Ljubljana, Slovenia; 2004. Advanced Hysteroscopy Training, 1st Medical Faculty, Charles Univerity and General Faculty Hospital, Prague, Chech Republic; 2003. International Basic and Advanced Course on Gynecological Endoscopic Surgery, University Medical Centre, Department of Obstetrics and Gynaecology, Ljubljana, Slovenia and Villach, Austria; 2003. Gynäkologisch-laparoskopischen Ausbildung, Städtischen Klinikum in Pforzheim, Abtg. Gynäkologi, Deutschland; 2002. Education on Gynaecology Endoscopy, University Medical Centre, Department of Obstetrics and Gynaecology, Ljubljana, Slovenia; 2002. Training Session on the TVT procedure, UKC Ljubljana, Slovenia; 2001. Poslijediplomski tečaj stalnog medicinskog usavršavanja I. kategorije „Ginekološka endoskopska kirurgija“, Medicinski fakultet u Zagrebu.

Objavio je 15 stručnih i znanstvenih radova u međunarodno indeksiranim časopisima, 12 članaka u ostalim časopisima, 15 poglavlja u knjigama i zbornicima, te 2 popularna rada. Aktivno je sudjelovao kao pozvani predavač, autor ili koautor 46 radova na stručnim i znanstvenim skupovima u Hrvatskoj i inozemstvu.

Zaposlen je u Klinici za ženske bolesti i porode Kliničke bolnice „Merkur“ u Zagrebu na Odjelu za ginekološku urologiju. Predavač je na Poslijediplomskom tečaju ginekološke kirurgije i endoskopije.

Tajnik je Hrvatskog društva za ginekološku endoskopiju. Član je Hrvatskog društva za ginekološku urologiju i Mediterranean Incontinence and Pelvic Floor Society.

Pregled možete dogovoriti direktno putem obrasca