Dr. sc. Eva Pichler,. prim., dr. med. 2017-08-10T16:10:47+00:00

dr. sc. Eva Pichler,. prim., dr. med.

Rođena je u Zagrebu gdje je provela i vrijeme školovanja.

Studij medicine završila je na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Poslijediplomski studij završila je iz područja biomedicine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, te je 1982. godine stekla naslov magistra medicinskih znanosti. Tema magisterija bila je „Zajednički učinak ultrazvuka i ionizirajućeg zračenja na stanice sisavaca u kulturi“.

Stručno zvanje primarijusa stekla je 1993., a doktorirala je 1995. godine na temu „Ultrazvuk i vođena aspiracijska biopsija u dijagnostici lokalnih metastaza tumora glave i vrata“.

Stručno se usavršavala u Deutsches Krebsforschungszentrum, Abteilung für spezielle onkologische Diagnostik u Heidelbergu, gdje je sudjelovala na edukaciji iz ultrazvučne dijagnostike abdomena.

Članica je brojnih nacionalnih i međunarodnih stručnih udruga:

• Hrvatsko društvo za ultrazvuk u medicini i biologiji Hrvatskoga liječničkoga zbora
  • Hrvatsko senološko društvo
  • Österreichische Gesellschaft für Senologie
  • Hrvatsko društvo za primjenu ultrazvuka u nuklearnoj medicini
  • Österreichische Gesellschaft für Knochen und Mineralstoffwechsel

Uz primjenu UZV-a u medicinskoj praksi doprinijela je i educiranju novih generacija liječnika kroz svoja predavanja na poslijediplomskom studiju:
Poslijediplomski ginekologija: Ultrazvuk dojke
Tečaj stalnog medicinskog usavršavanja I. kategorije: Ultrazvuk abdomena
Tečaj stalnog medicinskog usavršavanja I. kategorije: Ultrazvuk vratnih organa
Tečaj stalnog medicinskog usavršavanja I. kategorije: Suvremena dijagnostika i terapija bolesti štitnjače i paratireoideja
Tečaj trajnog usavršavanja I. kategorije: Ultrazvuk dojke
Tečaj stalnog medicinskog usavršavanja I. kategorije: Ultrazvuk štitnjače i površinskih struktura glave i vrata
Seminar: Napredna ultrasonografija dojke
Seminar: Ultrazvuk štitnjače

Autorica je knjige „Ultrazvučni atlas dojke: diferencijalna dijagnoza i interventne tehnike, Školska knjiga, Zagreb, 2005.

Ultrazvučna dijagnostika njen je poziv još od 1979. godine kad se njome počela baviti u okviru RTG odjela Klinike za tumore u Zagrebu i to kao jedan od predvodnika te dijagnostičke metode u Hrvatskoj. U svojoj dugogodišnjoj liječničkoj karijeri radila je kao specijalist nuklearne medicine na Klinici za onkologiju i nuklearnu medicinu Kliničke bolnice „Sestre milosrdnice“, Klinici za tumore Zagreb, te Poliklinici Nemetova, Zagreb.

Suradnica je Poliklinike „Vili“ od 1997. godine.

Pregled možete dogovoriti telefonski